תרופות טבעיות לחורף

למרות שאנשים רבים אוהבים את החורף, עם הגשם, הפוך ומזג אוויר הפכפך, עבור רבים החורף היא עונה שמתקשרת עם הצינון, השיעול ובאופן כללי, חולי. אספנו עבורכם כמה תרופות טבעיות פופולאריות. חלקן ידועות ומוכרות ואחרות יכולות להפתיע אתכם.

הקלה על שיעול

חליטת עלי זית – הרתיחו סיר מים עם עשרה עלי זית למשך עשר דקות – שתו את החליטה כאשר היא חמה (לאחר סינון העלים). לחליטת עלי זית יש שני יתרונות בריאותיים, היא עוזרת בהקלה על שיעול וכן בהורדת לחץ הדם.

חליטת טימין ודבש – מתאימה במיוחד למקרים של שיעול טורדני. שימו לב חממו סיר עם טימין, לאחר הרתיחה תנו לו להתקרר מעט ואז הוסיפו את הדבש. חשוב להדגיש שהדבש פועל באופן יעיל יותר כאשר הוא הוא פושר ולא רותח ולכן לא מרתיחים את הדבש עם החליטה מלכתחילה.

גודש באף (אף סתום)

חליטת מרווה ואקליפטוס – מזגו לקערה עמוקה מים רותחים והוסיפו עלי מרווה ו-2-3 טיפות שמן אקליפטוס. רכנו מעל הקערה והניחו מגבת מעל הראש. לאחר כמה דקות של שאיפת האדים תגישו בהקלה.

שטיפה במי מלח – ערבבו חצי כוס מים פושרים עם חצי כפית מלח. לאחר שהמלח נמס השתמשו במזרק כדי לשטוף את האף (נחיר אחד בכל פעם). ניתן לחזור על זה מספר פעמים ביום. אם אתם מרגישים שזה לא מספיק – תוכלו לרכוש בבתי מרקחת כלי לשטיפת האף והסינוסים. מדובר בכלי פשוט עשוי מפלסטיק שבו תוכלו לערבב מי מלח פושרים ואחר כך לשטוף את האף.

דלקת אוזניים

בכל מקרה של דלקת אנחנו ממליצים להתייעץ עם רופא, מאחר שיש סיכוי שאתם זקוקים לטיפול תרופתי. אבל התרופה הבאה עוזרת מאוד בהקלה על התסמינים של כאבי אוזניים ויכולה לעזור גם לילדים שמתלוננים על כאבים חדים באוזניים.

שום ושמן זית – כתשו שן שום אחת וערבבו אותה בשמן זית והמתינו כשעתיים-שלוש. בעזרת מקלון צמר גפן לניקוי האוזניים מרחו מעט מהתערובת בתוך האוזן. זכרו להיות עדינים ולא לדחוף את המקלון לחלק הפנימי של האוזן.

 

מאחלים לכולם חורף קל ורק בריאות!