סמינרים מקצועיים: חו"ל 2019

במהלך שנת 2019 העמותה לקידום מקצועי וחברתי תערוך סמינרים מקצועיים באתונה ובבלגרד. בהמשך העמוד תוכלו למצוא את תכניות הסמינר.

סמינר בלגרד
סמינרים באתונה

בלגרד 2019

הסמינרים ייערכו בימים א'-ה.
יתקיים בין התאריכים 1-5 בספטמבר.
טיסות חברת ישראייר:
הלוך 14:05 חזור 17:05.

בסיס אירוח לינה וארוחת בוקר.
מחיר 1530 ₪ לעמית (לעמית ב-100% משרה, במימוש 2 זכאויות)
תכנית הסמינר (ייתכנו שינויים):

יום ראשון תל אביב-בלגרד

טיסת צהרים לבלגרד, בירת סרביה. עם ההגעה נצא לסיור קצר ואחר כך נגיע למלון.

יום שני – סיור מקצועי, ביקור בזמון וארוחת ערב משותפת

מפגש עם עמיתים מקומיים והרצאה על מבנה המגזר הציבורי בסרביה. לאחר מכן נבקר בעיירה "זמון" לביקור באתרים הקשורים לקהילה היהודית בתקופת האימפריה האוסטרו-הונגרית. נמשיך למחנה ההסגר "סמלין", נבקר באנדרטה ונקיים טקס יזכור לזכר הנספים.

אחר כך נמשיך לביקור ברובע היהודי של העיר בלגרד ובבית הכנסת "סוכת שלום". משם נצא לבקר באתרים מרכזיים נוספים כמו מדרחוב קנז מיכאילובה, בנייני השלטון וכנסיית "סאבה הקדוש".

בערב נצא מהמלון לארוחת ערב משותפת.

יום שלישי – סרמסקה מיטרוביצה

נצא לביקור באנדרטת הזיכרון של יהודי סרמסקה מיטרוביצה וזאסביצה. לאחר מכן נמשיך לעיירות וכפרים באזור וויוודינה, ונלמד על ההיסטוריה של סרביה מתקופת השלטון העות'מאני ועד לסוף המאה ה-20. הסיור כולל ביקור במבנים ייחודיים ועיירות ציוריות. יינתן גם זמן חופשי לפני החזרה למלון.

יום רביעי – בלגרד ואוולה  – סיור מקצועי

מפגש עם עמיתים סרביים ודיון על חוקי העבודה ותנאי ההעסקה בסרביה. לאחר מכן נבקר במוזיאון הפרחים שבו קבור טיטו, מנהיג יוגוסלביה. משם נמשיך ל"טופובסקה שופה" מחנה הסגר בתקופת מלחמת העולם השנייה ומשם נמשיך לבורות ההריגה ביאינצ'י, שם קבורים רבבות בני אדם: נוצרים יהודים וצוענים. לאחר מכן נבקר בהר אבלה המספק תצפית מרהיבה לבלגרד והסביבה. בערב נשוב למלון.

יום חמישי – בלגרד – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון נסייר בעיר העתיקה ובמוזיאון היהודי. לאחר מכן יינתן זמן חופשי ובסיום נמשיך לשדה התעופה ונחזור לארץ.

סמינר אתונה

הסמינרים ייערכו בימים א-ה.
מחזור ראשון בין התאריכים 18-22 באוגוסט.
מחזור שני בין התאריכים 8-12 בספטמבר.
טיסות חברת אגיאן:
הלוך 05:10 חזור 23:55.

בסיס אירוח לינה וארוחת בוקר.
מחיר 1550 ₪ לעמית*.
תכנית הסמינר (ייתכנו שינויים):
יום ראשון: תל אביב – אתונה
טיסה בוקר ישירה מנתב”ג לאתונה בירת יוון. לאחר הנחיתה, סיור היכרות עם העיר הכולל את האתרים המרכזיים וביניהם כיכר סינטגמה, ארמון המלך והגן הבוטני.
יום שני: סיור מקצועי באתונה
סיור מקצועי בדגש על תהליכי העבודה במגזר הציבורי. הביקור יכלול מצגת ודיון על המבנה הארגוני של המגזר הציבורי ביוון וההבדלים מול הנהוג בארץ, פגישה עם עמיתים מקומיים ודיון על שיטות העבודה. לאחר מכן, נמשיך לסייר בעיר בדגש על אתריה ההיסטוריים והעתיקים של העיר, שווקיה הצבעוניים, הטיילת למרגלות האקרופוליס ורובע הפלאקה.
יום שלישי: אתונה היהודית, אנדרטת השואה, בית הכנסת ובית חב”ד
יום זה מוקדש לקהילה היהודית ולזכרון השואה באתונה. נכבד את ההיסטוריה היהודית בת למעלה מאלפיים שנים. נבקר בבית הכנסת, במוזיאון היהודי ואנדרטת השואה. באנדרטת השואה נערוך טקס זיכרון לנספים.
יום רביעי: חלקידה (חצי האי אוויה) היהודית וערב גיבוש
היום יתחיל בביקור בחצי האי אוויה שבו נמצאת העיירה חלקידה המקסימה, לה יש היסטוריה יהודית עשירה. לאחר ביקור בבית הכנסת המקומי והרצאה, נבקר בטיילת ונשמע הסבר על תופעת הגאות והשפל הייחודית למקום. משם נצעד אל אנדרטת הזיכרון לזכרו של הקולונל מרדכי פריזיס, קצין יהודי שנהרג בשנת 1940 במלחמה בין יוון לאיטליה, במהלך
מלחמת העולם השנייה. בשעות אחר הצהרים נחזור לאתונה ובערב נצא לטברנה מקומית, לארוחת ערב והופעה.
יום חמישי: פיראוס, אגם ווליגאמני וחזרה לתל אביב
לאחר עזיבת המלון בבוקר, נסע לעיר הנמל פיראוס ונטייל בנמל ובעיר העתיקה. לאחר מכן, ניסע לאורך החוף עד שנגיע לאגם ווליאגמני היפה והחמים. בתום הסיור נבקר במרכז קניות לקניות אחרונות לפני החזרה לארץ, ובלילה נחזור לארץ.