דבר המנכ”לית

עמיתים יקרים

אנו נמצאים בתקופה מיוחדת ומאתגרת בתולדות האנושות, הצמיחה הטכנולוגית מייצרת לנו תנאי חיים נוחים יותר ובאותה נשימה מציבה בפנינו אתגרים חברתיים מורכבים שלא פגשנו בעבר. אתגרים אלו באים לידי ביטוי בשוק העבודה, אשר חדשות לבקרים עובר תהליכי דיגיטציה המותירים את המערך האנושי מחוץ לחוקי השוק המודרני.

בעולם רובוטי המתנהל דרך הסמארטפון, קצב השינויים הוכפל יחד עם צמיחה של תוחלת החיים, בעקבות כך אנו מחויבים בשבילכם להיות עם יד על הדופק, להתחדש ולבחון את דרכנו. אחת המטרות המרכזיות העומדת לנגד עיננו, היא החשיבות בפיתוח והעשרת היכולות האישיות של העובד לטובת עתידו המקצועי, על מנת להתמודד עם עולם מודרני המשתנה מדי יום. לטובת נושא זה השקענו משאבים ומחשבה מרובה ונעזרנו בצוותים מקצועיים במטרה לפתח קורסים והשתלמויות איכותיים עבורכם העמיתים:

בשנה שחלפה פיתחנו עבורכם מאות סמינרים וכנסים מקצועיים בבתי המלון ברחבי הארץ, סמינרים אלו הורכבו מתוכן מקצועי בשילוב ערבי תרבות וגיבוש: ביניהם פיתוח יכולות והעצמה אישית, כלים להתמודדות עם לחץ ושחיקה, סמינרים ייעודים למגזר הדתי ולמגזר הערבי. בנוסף פתחנו עבורכם כמאה סמינרים המתקיימים בחו”ל, זאת על מנת לרכוש ידע מקצועי במקומות שונים בעולם, לבחון התנהלות עובדי רשויות, אוניברסיטאות, בתי חולים ועוד במדינה מתפתחת כדוגמת גאורגיה, לבין מדינה מערבית כדוגמת, צ’כיה. סמינר העשרה מקצועי חדש שפיתחנו עבורכם- מורשת יהודית משואה לתקומה ייצא לפועל בקרוב בבלגרד ואתונה.

הצלחנו בשנה זאת לשנות את תנאי הזכאות לקורסים ולסמינרים השונים על מנת שיותר עמיתים יוכלו לקחת חלק בפרויקטים אלו.

בשנה שלפנינו נמשיך לפעול לטובת שוויון מגדרי בחברה הישראלית ונמשיך להוביל קידום נשים במגזר הציבורי. זו תהיה השנה התשיעית שבה נוציא לפועל את פרויקט העצמה נשית הגדול בישראל- “עוצמה נשית”. נכון לשנה קודמת מעל 60 אלף נשים לקחו חלק בפרויקט וחוו סמינר אשר חיזק את הרוח החיה והוביל את המשתתפות לכבוש אתגרים חדשים ולפתח כישורי מנהיגות. בנוסף נמשיך להרחיב את פרויקט “שיח נשים”, אשר ב-2018 מעל עשרת אלפים נשים לקחו בו חלק. פרויקט זה מקנה כלים בכל הנושאים המעסיקים נשים בחיי השגרה ובשילוב בין הורות לעבודה.  כמו כן, השקנו את פרויקט “נשים חזקות ומחזקות” לתיקון עוול היסטורי, סיורים אשר שופכים אור על מנהיגות שנעלמו מדפי ההיסטוריה או לא קיבלו את המקום הראוי להן, כל זאת לצד פיתוח כישורי מנהיגות אישית. יחד עם זאת נמשיך בסיורים לנשים בלבד שהשקנו לאחרונה במשכן הכנסת המתמקדים בחייהן ועשייתן של נשים פורצות דרך בחברה הישראלית.

כמי שלוקחת חלק בארגון המוביל צדק חברתי וקידום ערכי השוויון בחברה הישראלית אני מאמינה בנפש האדם, שמעבר לדאגת הנוחות ולשגרת עבודה מספקת, קיים בנו מוטיב היצירה ודרכו אנו מגיעים להשלמה. השלמה נפשית אשר באה לידי ביטוי בשיווי משקל בין הרוח לבין החומר.

“השיגו את המיטב מעצמכן, על ידי כך שתהפכו ניצוצות קטנטנים של הזדמנות, ללהבות גדולות של הישגים”.
גולדה מאיר, ראש ממשלת ישראל

מבטיחה להמשיך ולפעול למענכם במישור המקצועי, הרוחני והתרבותי על מנת שכל אחד ואחת מכם ישיג את המיטב מעצמו/ה.

שלכם,

הילה קניסטר בר דוד

מנכ”לית