דבר יו”ר העמותות

עמיתים יקרים

משנה לשנה אנו מתפתחים וצועדים בעולם שמשתנה מיום ליום, והוא בהחלט שונה ממה שהכרנו עד כה. הקדמה הובילה לעלייה בתוחלת החיים של האדם בישראל. על פי נתוני הOECD תוחלת החיים בישראל נמצאת במקום ה-11 מבין המדינות המערביות וגבוהה ב-1.5 שנים מהממוצע במדינות ה- OECD. העלייה בתוחלת החיים גורמת לשינויים במתודולוגיות כלכליות. השינויים העיקרים בהם אפשר להבחין נמצאים בשוק העבודה. אם בעבר מעסיק היה לוקח אחריות על עובד במהלך תקופת העסקתו בלבד, המחשבה המודרנית דורשת מהמעסיק להיות אחראי לעובד גם בתקופה שבה הוא יוצא לגמלאות.

שינוי זה מחלחל למגזר העסקי, אך את הניצנים הללו הצמיחו ארגוני העובדים בעולם. אנו גאים להיות ארגון העובדים הגדול בישראל שהוביל את אחריות המעסיקים כלפי העובדים גם לאחר גיל הפרישה. המציאות בה תוחלת החיים עולה מאפשרת לאדם להתקדם אל מסלולים נוספים בתקופות שונות בחייו. במסגרת זו הקמנו את הקרן “המעו”ף שלך לגמלאי” ואת מועדון “שלך לגמלאי”..

אני מאמין באחריות ודאגה לעובד בתחומים נרחבים: ברמה מקצועית, ברמה אישית והיציאה לפנסיה. במסגרת הקרן אנו נותנים לכם מענה בכל תחומים אלו:

ברמה המקצועית הקורסים השונים נבחנו והותאמו במיוחד לצרכים הייחודים של העמיתים, תוך שימת דגש למתן מענה לייחודיות המקצועית בתפקידים השונים. כמו כן, עומדים לרשותכם קורסים מקצועיים לגמול השתלמות ולהעשרה, אשר מתקיימים בכל רחבי הארץ סמוך למקום מגוריכם. בתחום הסמינרים יעמוד לזכותכם סך של 1400 ₪ לסמינר מקצועי ואיכותי בארץ.

ברמה האישית אנו מציעים לכם מספר קורסים שיתרמו לאיכות והעשרה של חייכם הפרטיים, בניהם סדנת “בריא זה אפשרי” ללא עלות, במסגרתה תקבלו מידע חשוב בנוגע לתזונה, פעילות גופנית כדרך חיים ועוד. לטובת הסמינרים בתחום “מורשת יהודית” יעמוד לזכותכם סך של 1500- 2100 ₪, לדוגמא ”משואה לתקומה“ בחו“ל, כמו כן נכלל בין היתר מסע לפולין, ויעדים נוספים. נעשה ככל יכולתנו כי פעילות הסמינרים תהא עבורכם חוויה לימודית משמעותית ובלתי נשכחת.

היציאה לפנסיה, מי מאתנו שקרוב לגיל הפרישה, מבין שזהו השלב האחרון בקריירה המקצועית, יחד עם עלייה בתוחלת החיים, נפתח בפנינו מחזור חיים חדש ארוך מבעבר. בעקבות כך פיתחנו את  ימי העיון “להיות שכיר, לפרוש עשיר” במסגרת ימי עיון אלו תקבלו מידע חשוב אודות הפנסיה, קריאת תלושי שכר ועוד’.

אנו נמשיך להשקיע מחשבה רבה ומשאבים רבים על מנת לפתח את פעילויות ההדרכה וההשכלה בעמותה. אני בטוח כי הקורסים יתרמו לשיפור הרמה המקצועית של העובדים, להגברת המוטיבציה ולשיפור ההישגים במקומות העבודה. אני תקווה כי כל אחד ואחת מכם ימצא את מסלול הלימודים המתאים עבורו לממש השנה את זכותו, במסגרת הפעילות הענפה המתקיימת עבורכם בעמותות לקידום מקצועי.

שלכם,

עו”ד אופיר אלקלעי

יו”ר העמותות