להיות בעיניינים
קבלת מידע אישי אודות פעילות העמותה
*
*
*

אודות העמותה

העמותות לקידום מקצועי-חברתי

 

העמותות לקידום מקצועי הוקמו בעקבות הסכם קיבוצי משנת 1999 בין ההסתדרות, משרד האוצר והמעסיקים, שהקנה לעובדים הטבות בשכר ובגמול ההשתלמות.

 

כמו כן, לפי ההסכם ניתנה לעובדים הזכות להצטרף לעמותות לקידום מקצועי. המטרה הייתה לאפשר לעובדים ללמוד ולהרחיב את השכלתם ובכך לפתוח להם פתח להתקדם במקום העבודה ולשפר את איכות חייהם.

 

כל עובד בדרוג מנהלי זכאי להצטרף לעמותות. עובדים בדרגים אחרים זכאים אף הם, ובלבד שמעסיקם העביר דמי חבר עבורם.

 

החברות בעמותות היא זכות שהוקנתה לעובד על פי ההסכם הקיבוצי והמעסיק הוא זה שנושא בתשלום דמי החבר השנתיים של העובד.

 

החברות בעמותה מקנה זכאות ליציאה לשני סמינרים בשנה, המתקיימים בבתי מלון ברחבי הארץ, וזאת ע"י סבסוד ההשתתפות בסמינרים.

 

העובד יכול לבחור לממש את הזכאות במסגרת סמינר שיאורגן על ידי ועד העובדים במקום העבודה או במסגרת אחד משורה ארוכה של סמינרים שהעמותות מציעות, בתחומים מגוונים ובמועדים משתנים, וזאת בעזרת מרכז המידע וההזמנות.

 

הסמינרים, בקשת רחבה של נושאים ותחומי עניין, מתקיימים בבתי מלון בכל רחבי הארץ ומועברים על ידי מיטב המרצים. בסמינרים נהנים המשתתפים גם מפעילויות תרבות ופנאי, שמסייעות לגיבוש העובדים.

 

עובד שלא מימש את זכאותו להשתתף בסמינר במהלך השנה, יכול לממש 50% מהזכאות בשנה שלאחר מכן, מבלי לגרוע בזכויות המגיעות לו בגין השנה החדשה.

 


"אופקים חדשים"

 

על מנת לעודד את העובדים לנצל את המגיע להם ולהצטרף לתהליך הלמידה וההעשרה, הוחלט בעמותות לקידום מקצועי על יוזמה חדשה - "אופקים חדשים".

 

תכנית "אופקים חדשים" הרחיבה בצורה ניכרת את אפשרויות הלימוד המוצעות לעובדים. מעתה, לא רק סמינרים מרוכזים בבתי מלון, אלא מגוון רחב של קורסים שמתקיימים סמוך למקום המגורים והעבודה של העמיתים בעלות שווה לכל כיס. השילוב של נגישות, זמינות ועלות נמוכה גרם לתנופה בהליך ההשכלה של העמיתים וכיום אלפי עובדים נוטלים חלק בקורסים של העמותות לקידום מקצועי ומממשים את החזון המשולב של שיפור עצמי והתקדמות במקום העבודה.

 


גמול השתלמות

 

העובד זכאי ללמוד בקורסים לגמול השתלמות א' ללא הגבלה בעלות מסובסדת  במגוון עשיר של קורסים ותחומי עניין. הקורסים מתקיימים במכללות בכל רחבי הארץ בסמוך למקום העבודה או מגוריו של העמית.

 

 

שכר לימוד

 

העמותות לקידום מקצועי מאפשרות לעמית לקבל סיוע בשכר לימוד בהשתלמויות ובקורסים המוכרים לגמול על ידי משרד החינוך או מלגת לימודים לקורס גמול מיוחד המוכר ע"י מרכז השלטון המקומי ואשר נועדו לקידומו המקצועי או האישי.

 

כתובת משרדי העמותה:

 

ריב"ל 18, תל אביב. מיקוד: 67778

הדפסשלח לחבר